Skip to main content

Trabzon Evlilik Sitesi – Gezi Rehberi

Yararlı herhangi bir Trabzon evlilik sitesi gezi rehberi, önce eşsizliğini vurgulayarak başlamalıdır. Trabzon, geleneksel tatil beldelerinden yüzlerce mil uzakta, ancak son on yılda popülerliği arttı, çünkü daha fazla insan, Türkiye’deki diğer yerlere kıyasla onu neyin öne çıkardığını keşfetmek için akın etti.

Trabzon, kilometrelerce ve kilometrelerce uzanan muhteşem plajlardan yoksun olsa da, şehir turları, tarihi yerler ve yüzlerce dönümlük çarpıcı manzara manzarası dahil olmak üzere, bir İsviçre dağ tatil beldesinde olup olmadığınızı merak etmenizi sağlayacak çok daha fazla yol sunar. Sadece turizmde değil, yurt dışı konut satışlarında da hızla ilerliyor. Rekor satışlara imza atan emlak piyasası, yabancılar gururlu bir Türk ev sahibi olma arayışına girdikçe yeni zirvelere çıktı.

Nitekim, Trabzon çok fazla tanınmayı hak ediyor ve bu makalede, ilk kez gelen her ziyaretçinin bilmeniz gerekenleri, nereye gideceklerini ve ne yapmaları gerektiğini sıralayarak seyahatlerine hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Aynı Rize, Ordu, Samsun, Artvin gibi karadenizde bulunmaktadır.

Trabzon Evlilik Sitesi – Genel Bilgi

1: Trabzon nerede?

Trabzon Türkiye’nin kuzeydoğusundadır. Türkçe adı Karadeniz olan Karadeniz bölgesine aittir ve iklim iklimi nedeniyle verimli bir bölgedir. Önü aynı adı taşıyan denizin kıyısında, Gürcistan sınırından arabayla 2 saatlik (190 Kilometre) bir mesafede bulunuyor. Trabzon adı, şehri ve iç kesimlerde Pontus sıradağlarına uzanan küçük kasaba ve köyleri içeren daha büyük ili ifade eder. Trabzon evlilik sitesi bulunan şehir, Türkiye’nin çay üretim başkenti olan Rize ilinin yanında yer almaktadır.

2: Trabzon’a Nasıl Gidilir

En kolay yol, İstanbul’a uçup ardından Trabzon havalimanına aktarmalı bir uçuş yakalamaktır. Kıyı şeridinde oturduğunuzda, karaya çıktığınızda karşılama manzarası Trabzon’un güzelliğini temsil ediyor. Küçük ama verimli havalimanına uçan havayolları arasında, İstanbul yeni havalimanından Pegasus ve Türk Hava Yolları veya Asya Sabiha Gökçen havalimanından Anadolu Jet bulunmaktadır. Trabzon, büyük otobüs durağı (otogar) ile Türkiye’nin diğer yerlerine de iyi bağlantılara sahiptir.

Trabzon Evlilik Sitesi – Ne Yapılır?

3: Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Trabzon’un hava iklimi Türkiye’nin güney ve batı kıyılarından farklıdır. Kasım ayından Mart ayına kadar, çok yağmur ve hatta kar yağar ve bu da Uzungöl gibi başlıca turistik yerleri ziyaret etmeyi zorlaştırabilir. Bölgeyi en son haziran ayında ziyaret ettik ve gündüzleri keşfetmek için mükemmeldi, geceler soğuktu. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos’tur.

4: Nerede Kalınır?

Ana şehir merkezinde, Atatürk Köşkü ve Ayasofya gibi yerleri keşfetmek için mükemmel bir üs görevi gören çok sayıda ekonomik ve lüks otel bulunmaktadır. Ana şehir merkezinden, 40 kilometre uzaklıktaki Sümela Manastırı’na ulaşmak için bir tur rezervasyonu yapabilir veya araba ile seyahat edebilirsiniz ve Trabzon evlilik sitesi üzerinden kendinize eş bulabilirsiniz. Pek çok kişi, arabayla 90 dakika uzaklıktaki Uzungöl’ü görmek için günübirlik geziler için rezervasyon yaptırıyor, ancak biz orada ayrı bir otel rezervasyonu yapmayı ve bir gecede kalmayı tercih ediyoruz.

5: Yiyecekleri Denemeniz Gerekenler

Karadeniz’in eşsiz yöresel mutfağı, bazı lezzetli tatlar için katılmaya değer. Yerel balık ticareti sayesinde Türkçede Hamsi denilen hamsi menülerde sıklıkla karşımıza çıkıyor ve Akçaabat ilçesinden özel bir köfte var. Mutlaka denenmesi gereken kuymak, tereyağı ve mısır unuyla yapılan peynir fondüsü olan muhlama da denmektedir. Çıtır çıtır ekmek birleştirildiğinde, bu Mağribi yemeği ölmek üzere.

Kara lahana burada bolca yetişir ve genellikle salata ve çorbalarda bulunur. Kat kat filo böreği ile lezzetli bir atıştırmalık olan Laz Boregi, Türk baklavası gibidir. Son olarak, pide Türkiye’nin her yerinde yenen milli bir yemek olsa da, üstüne yumurta ile Trabzon versiyonunu deneyin.