Skip to main content

Yalova Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Yalova, Bursa’ya giden Marmara Denizi limanıdır, İstanbul feribotuna biniş veya iniş yerinden gidebilirsiniz, Yalova Evlilik Sitesi üzerinden eş edinebilirsiniz.
Ayrıca İznik’e (Nikaea) veya erken Osmanlı kenti Söğüt’e giden bir minibüs yakaladığınız yerdir.
Yenikapı Feribot Terminalı yolcu vapurları için rıhtım şehrin tam merkezindedir.
İstanbul Yenikapı Feribot Terminalı’ya araba feribotlarının (hızlı feribot) iskelesi doğuya doğru 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıntılar için Marmara Denizi feribotlarına bakınız.
İstanbul Boğazı’nın doğusunda İzmit Körfezi kıyısındaki Pendik’e araba ve yolcu vapuru servisi de bulunmaktadır. Daha…
Yolcu vapur iskelesinin yanından yaklaşık yarım saatte bir minibüsler hareket ederek insanları İznik’e (İznik) götürüyor.

Yalova Evlilik – Ulaşım

Yanında “Yalova” bulunan büyük konforlu otobüsler, yolcuları Bursa‘ya götürmek için Yalova hızlı vapur iskelelerinin (Yalova İskelesi) hemen dışında bekliyor. Vapuru terk edin, otobüslere yürüyün, birine binin (7 TL) ve oğlunuz yolda olacaksınız. (Resmi tarifede, feribotlara bağlanan birçok ekstra otobüsle birlikte gün boyunca her 20 dakikada bir kalkışlar listelenmektedir.) Yalova’dan bölünmüş bir otoyol boyunca Bursa’nın otobüs terminaline 55 km’lik (34 mil) yolculuk bir saatten az sürmektedir.
Roma döneminden beri (en az) kullanımda olan Termal kaplıcası, Yalova’nın 12 km (8 mil) güneybatısındadır. Minibüs ve taksi ile oraya gidin.
Yalova 17 Ağustos 1999’da şiddetli depremde çok acı çekti. Birçok bina yıkıldı ve çok sayıda insan hayatını kaybetti. Çok sayıda yeni bina görürseniz, nedeni budur.

Kitaplar – Yalova Evlilik Sitesi

Tamam, önce kendi kitabım için utanmaz bir fiş, ama insanlar bana bundan hoşlandıklarını söylüyor ve Yalova Evlilik Sitesi üzerinden eş edilebilirsiniz. Bu Türkiye’de seyahat etmek için yararlı bir giriş, işte burada….
Türkiye’yi yazdım: Parlak Güneş, Güçlü Çay, hem Türkiye’de seyahat etmek için bilgilendirici bir giriş, hem de uçakta ya da yatmadan önce birkaç sayfa için güzel, komik, eğlenceli bir okuma. İşte alıntılar. İşte görünümler.
Sipariş bilgileri için burayı tıklayın. Türkiye’de satın almak için İstanbul kitapçıları listeme bakın. Galatasaray Meydanı yakınlarındaki Homer Kitabevi, kitabın Türk yayıncısı olduğu için kesinlikle sahip.
Aşağıda bahsedilen Türkiye ile ilgili kitapların bir kısmı halk kütüphanelerinde mevcuttur, çoğu internetten veya kitapçılardan satın alınabilir. Bu İstanbul kitapçılarında birçoğu var – ve birçoğu da.
Türkiye hakkında mükemmel bir İngilizce kitap kaynağı Çitlembik Yayıncılarıdır. ABD’de kitapları Nettleberry tarafından satılıyor.