Skip to main content

İstanbul Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Kültür dolu, tarih dolu ve iki kıtanın benzersiz bir karışımını arıyorsanız, Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul evlilik sitesi üyesi olan sizin için mükemmel bir şehirdir.

Boğaz yarımadasında yer alan ve içinden Avrupa ile Asya’yı ayıran bir su yolunun geçtiği İstanbul, eşsiz bir tarihe sahiptir ve konumu onu kültürel olarak sayısız etkilerden farklı kılar.

İstanbul’un eşsiz ve harika bir mutfak manzarası, sarayları, güzel camileri, müzeleri ve gezmek ve keşfetmek için ideal olan harika bir sahil şeridi vardır. Şehir, gelenekle dünyanın geri kalanıyla modernleşen gelişen bir metropolü harmanlayan Türkiye’nin kültürel ve ekonomik merkezidir. Kırklareli ve Tekirdağ ile komşudur.

İstanbul Evlilik Sitesi – Rehber

Bu eksiksiz şehir rehberinde İstanbul evlilik sitesi sayesinde şehrin tarihini, ziyaret edilebilecek en ilgi çekici yerleri, nerede yenir, nerede kalınır ve şehirde yapılacak diğer aktiviteleri paylaşıyoruz!

Dünyanın başka hiçbir şehri iki kıtayı kucaklamaz; başka hiçbir yerde iki imparatorluğun başkenti olmamıştır. İstanbul Boğazı’nın Avrupa ve Asya yakalarına yayılan 15 milyon nüfuslu bu canlı metropol eşsizdir. Daha sonra Hıristiyan Bizans İmparatorluğu’nun başkenti olan Yunanlılar tarafından kurulan İstanbul, 1453’te Türkler tarafından ele geçirildikten sonra Müslüman Osmanlı İmparatorluğu’nun kalbinde yeniden çiçek açtı.

Her iki imparatorluk da İstanbul’a, çoğu Sultanahmet merkezindeki eski şehirde yoğunlaşan çok sayıda muhteşem bina miras bıraktı. Ayasofya’nın ışıltılı altın mozaiklerinden Sultanahmet Camii’nin basamaklı kubbelerine ve Yerebatan Sarnıcı’nın derin derinliklerinden Topkapı Sarayı’nın gizemli haremine kadar, İstanbul sadece tarihi sızdırıyor.

İstanbul Evlilik Sitesi – Boğaz

Sultanahmet’ten Haliç’in kıvrımlı girişinin karşısında İstanbul evlilik sitesi dostunuz ile hareketli Karaköy, Galata ve Beyöğlu var. İstanbullular ve ziyaretçiler, alışveriş yapmak, yemek yemek, kulüp yapmak, galerileri, sinemaları ve tiyatroları ziyaret etmek için gruplar halinde buraya gelirken, daha maceraperestler Asya’ya ve popüler Kadıköy ve Moda’ya feribotla giderler.

Şehrin Boğaziçi yarımadasındaki en önemli konumu, onu bir köprü ve bariyer görevi görmesini sağladı ve bir zamanlar dünyanın en çok beğenilen şehirlerinden biriydi ve onu bugün olduğu gibi kültürel açıdan farklı bir yer haline getirdi.

İstanbul, farklı bir yaşam sevgisine sahip, sürekli büyüyen bir topluluk ve çok çalışan ve partili olan yerlilerle dolu, gelişen bir şehirdir. Uzun ömürlü gelenekler, modernite ile mükemmel bir uyum içinde olup, onu kültür ve ekonomi açısından Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri yapmaktadır.