Skip to main content

Tunceli Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Tunceli, aynı Gaziantep ve Sivas gibi Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli bir madencilik ve turizm merkezidir ve Tunceli Evlilik Sitesi üzerinden eş bulabilirsiniz. Tunceli, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi destinasyonları ile önemli bir turizm çekim noktası haline gelmiştir. Dolayısıyla son yıllarda Türkiye’nin ve dünyanın farklı ülkelerinden pek çok turist Tunceli’yi ziyaret ediyor. Şehir gelişmekte olan bir merkez olmasına rağmen, şehir merkezi sadece 38.000 nüfusa sahiptir. Türkiye’nin en az nüfusa sahip ilçesi Tunceli’yi yapar. Tunceli ilinin genel iklimi yazları sıcak ve kurak, kışları yağışlı ve soğuktur. Yağışlar genellikle sonbahar ve ilkbaharda yağmur, kışın ise kar şeklindedir.

Görülecek Yerler – Tunceli Evlilik Sitesi

En kapsamlı Tunceli şehir rehberine hemen göz atın. “Tunceli’de Görülecek Yerler” veya “Tunceli’ye Nasıl Gidilir?” Gibi birçok sorunun cevabını bulacaksınız. bu kılavuzda çünkü Tunceli Evlilik Sitesi olarak sizin için hazırladık.Tunceli tarih boyunca Hititler, Urartular ve Persler gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra Anadolu’da Türk egemenliğinin hızla yayıldığı dönemde bölge 1087’de kesin olarak Türklerin egemenliğine girmiştir. Bölge 1087’den beri Selçuklu, Mengücekler ve Akkoyunlular’ın egemenliğine girmiştir. 1473 yılında ise Osmanlı egemenliğine girmiştir. Cumhuriyetin ilanından sonra 25 Aralık 1935 tarihinde Elazığ’ın geçici merkezi ile Erzincan’ın Pülümür, Elazığ’ın Nazımiye, Hozat, Mazgirt, Pertek, Ovacık ve Çemişgezek ilçeleri birbirine bağlanarak Tunceli ili kurulmuştur. Bu tarihte daha önce Dersim olan bölgenin adı Tunceli olarak değiştirildi.

Tunceli Evlilik – Gezilecek Yerler

Bu rehberde Tunceli Evlilik Sitesi üzerinden eş adayınızı bulduktan sonra, “Tunceli’de gezilecek en iyi yerler” veya “Tunceli’de yapılacak ve görülecek en iyi 10 şey” sorularının cevaplarını bu rehberde bulacaksınız. Tunceli ile Ovacık arasında uzanan Munzur Vadisi’nde 42 bin hektarlık bir alanı kaplayan bu bölge, 1971 yılında milli park ilan edildi. Dere kaynakları, kaynaklar, zengin doğal veriler, endemik bitki türleri ve yerel hayvan türleri bölgeyi ulusal ilan etti. park. Munzur Vadisi Milli Parkı’na çok yakın konumdaki Tunceli merkez, Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olma özelliğini taşıyor. Ovacık ilçesinde bulunan Kepir Yaylası 3 bin 377 metre yüksekliğe sahip. Temiz suları, buzul gölleri ve yemyeşil çayırlarıyla akan dereleri ile keşfedilmeyi bekleyen yayla, özellikle yaz aylarında kendine hayran bırakıyor. Nazimiye ilçesi sınırında bulunan Gelin Pınarı olarak da bilinen Dereova Şelalesi, ilçe merkezine 13 km uzaklıkta yer alıyor. Yirmi metre yüksekliğindedir ve üç farklı kaynaktan dökülen su, Pülümür Çayı’nın kollarından biri olan derin bir vadiden akan dereye karışır.