Skip to main content

Sivas Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında Bilgi

Sivas ili, İç Anadolu Bölgesi’nin doğu kesiminde, Sivas evlilik sitesi tarihi İpek Yolu ve Kral Yolu güzergahı üzerinde yer almaktadır. Sivas ili, doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ve kaplıcaları ile ziyaretçilere ilginç tatil olanakları sunmaktadır. İlçeler: Sivas (merkez), Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gülova, Gürün, Hafık, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli, Zara. Yazılı tarihi kaynaklara göre Sivas ili bölgesi ilk olarak Hitit uygarlığı döneminde M.Ö. 2000’li yılların başlarında iskan edilmiş ve önemli bir yerleşim yeri haline gelmiştir. Bölge daha sonra Frig, Lidya, Asur, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişment, ilhanlı, Eretna ve Osmanlı medeniyetlerinin hükümdarlığı ile karşılaştı. Komşu illeri Malatya, Erzincan ve Kayseri‘dir.

Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri, 4 Eylül 1919’da Ulu Önder Atatürk’ün başkanlığında toplanan Sivas Kongresi ile atılmış ve bu nedenle Sivas ili, Türk Milleti Tarihi açısından önemli bir şehir haline gelmiştir. Balıklı Kaplıcalar: Kaplıcalar 96 km. Uzaklıktadır. Sivas’a 13 km. uzaklıkta Kangal ilçesinin kuzeydoğusunda yer alan Kangal Deresi Vadisi’nde yer almaktadır. Kaplıca sularında uzunluğu 10 cm’yi geçmeyen balıklar yaşamaktadır. Bu balıklar, yaraları temizleyerek sivilce, yara, egzama, sedef gibi cilt hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Çermik’te konaklama ve restoran bulmak mümkün.

Turizm – Sivas Evlilik Sitesi

Kaplıca Çermik: Kaplıca il merkezine 31 km uzaklıkta Sivas evlilik sitesi dostunuzla kolayca gidebileceğiniz yerde bulunuyor. Bu kaynak sularının romatizma, sinir ve kas rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, cilt ve böbrek hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Konaklama ve restoran bulmak mümkün. Soğuk Çermik: Kaplıca şehir merkezine 17 km uzaklıkta yer alır ve kaynak sularının sıcaklığı 28 derece civarındadır. Kaynak suları mide, bağırsak ve balast hastalıklarına iyi gelmektedir. Sular aynı zamanda romatizma ve sinir hastalıklarının tedavisine de yardımcı oluyor. Yöre halkına hizmet veren Suşehri, Şarkışla ve Yıldızeli ilçelerinde de kaplıcalar bulunmaktadır. Kangal Balıklı (Yılanlı) Çermik Yeri: Kangal’ın 17 km kuzeydoğusunda, Orta Anadolu’da Sivas’ın 100 km güneydoğusunda.

Sivas Evlilik Sitesi – Ulaşım

Ulaşım: Sivas merkezden düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır. Ayrıca bu suyun özelliklerinden siz Sivas evlilik sitesi dostlarına bahsetmek istiyoruz. Su sıcaklığı: 36 ° C pH değeri: 7.3 Fiziksel ve kimyasal özellikler: İzotermal, hipertonik, oligometalik bikarbonat, kalsiyum, magnezyum içeren su. Önerilen Uygulamalar: İçme – Sabah aç karnına 3-4 bardak. Banyo – günde 6-8 saat, molalar ile. Tedavi sırasında alkol almak yasaktır. Tedavi sırasında yaralara ilaç uygulamak tehlikeli olabilir. Tedavi en az 21 gün devam etmelidir. İyileşmeye yardımcı olur: Sulardaki 2-8 cm’lik balıklar, sığ yaralar, püstül, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı olur. 15-30 cm’lik yılanlar erizipelleri (St. Anthony’s Fire) iyileştirmeye yardımcı olur.