Skip to main content

Çankırı Evlilik Sitesi – Şehir Nasıldır?

Sizin de Çankırı evlilik sitesi sayesinde eş edinebileceğiniz Çankırı şehri, komşu kent kültürüyle demiryolu ve karayolu ile oldukça iyi bağlantılara sahiptir. İlçe, Ankara-Zonguldak demiryolu hattı üzerinde olup, Ankara (Güneybatı), Zonguldak (200 km Kuzeybatı) ve Kırıkkale (100 km Güney) ile çevrilidir. Bu bölgenin eski mesleği, bugüne kadar sürdürülen, ancak küçük ölçekli olan tuz çıkarma idi. Tarım önemlidir ve ürün tahıl ve meyveleri içerir. Tiftik keçisinden elde edilen ipeksi yün de büyük ölçüde üretilmekte ve tiftik yapımında kullanılmaktadır. Yoğun şehir hayatının karmaşasından uzakta birkaç gün dinlenmek ve doğal güzelliğin tadını çıkarmak istiyorsanız, Türkiye’nin Çankırı ili iyi bir seçenek olabilir.

Gezilecek Yerler – Çankırı Evlilik Sitesi

Bir de Çankırı evlilik sitesi olarak bugün Büyük Cami’nin doğusunda bulunan Çivitçioğlu İlahiyat Okulu ve Buğday Çarşısı Camii bahçesinde bulunan Buğday Pazarı İlahiyat Okulu 17. yüzyıldan kalma eserlerdir. Kastamonu – Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kastamonu’nun 45 km güneyinde, Ankara’nın 200 km kuzeyinde, İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Çankırı – Kastamonu karayolundan ulaşılabilir. Türkiye’deki en uzun ve en aktif olan Kuzey Anadolu fay hattı, Ilgaz Dağı’nın güney eteğinden geçmektedir. Baskın flora türleri karaçam, sarıçam ve köknar ağacıdır ve neredeyse dağın tamamını kaplar. Yıllık yüksek yağış ve büyük miktarda bitki örtüsü, burayı karaca, yaban domuzu, kurtlar, ayılar ve tilkiler gibi pek çok vahşi yaşamın yaşandığı bir alan haline getirmiştir. Kışın burada kayak yapma imkanı da vardır ve Ankara’ya en yakın tesislere sahiptir.

Kayak dışında yürüyüş ve kamp yapmak da mümkün olup, ziyaretçilerin 15 Haziran-15 Eylül tarihleri ​​arasında Baldiran Vadisi’ndeki alabalık çiftliği ve göletlerde balık tutmasının yanı sıra çiftlikten balık satın almalarına da izin verilmektedir. Bir otel, bir idari müze, bir eğitim kurumu ve kış sporları için telesiyej bulunmaktadır.

Çankırı Evlilik Sitesi – Görülecek Yerler

Son olarak Çankırı evlilik sitesi sayesinde eş edinebileceğiniz Çankırı – Dokuzkardeşler Çamı, 2,8 metre çapında, 200 yaşında ve 25 metre boyunda Avusturya çamıdır. 29 Eylül 1994’te bulunur. Caverns Tuz Mağarası, Çankırı’nın yaklaşık 20 km doğusunda yer almakta ve kaya tuzu mineral yatakları üzerinde işlem yapılması için açılmıştır. Nispeten dar bir girişi olan günümüzde, modern karayolu tünellerini andıran tünellerden oluşan galerileriyle büyük ve ilginç bir mağaradır.