Skip to main content

Tokat Evlilik Sitesi – Üniversite

Tokat, Türkiye’nin muhteşem Tokat Evlilik Sitesi şehirlerinden biridir. Şehir, doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Yeşilin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir şehir. Peki Tokat’ta üniversite hayatı nasıl? Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde okumayı merak ediyorsanız bu yazıyı okuyun ve sorularınızın cevaplarını bulun. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi şeffaf, katılımcı, girişimci, bilgi ve teknoloji üreten, bölgenin ekonomik ve sosyal kültürel yapısına katkı sağlayan tercih edilen bir üniversitedir. Çorum‘un komşusudur.

Üniversitede çok sayıda araştırma ve inceleme laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca 30 bilgisayarlı laboratuvar ve 51 bilgisayarlı merkez her birimde kesintisiz hizmet vermektedir. Üniversitede toplam bilgisayar sayısı 960’tır. Tüm birimler ULAKBİM üzerinden internete bağlıdır.

Genel Bilgiler – Tokat Evlilik Sitesi

Ana Kampüs:
Taşlı çiftlik Yerleşkesi, üniversitenin ana kampüsüdür. Kampüs Tokat il merkezine 9 km uzaklıkta, Tokat-Turhal karayolu üzerindedir. Fakültelerin çoğu Tokat Evlilik Sitesi üyelerinin de bulunduğu erkek kampüsünde yer almaktadır; Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Fen Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Devlet Konservatuarı, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tokat Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tokat Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Araştırma Uygulama Merkezleri.

Ulaşım:
Üniversite öğrencileri şehir içi ulaşımda herhangi bir sorunla karşılaşmıyor ve büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunu Tokat’ta yaşanmıyor. Ana kampüs şehir merkezine 9 km uzaklıktadır. Belediye otobüsleri, Özel Halk otobüsleri ve Taşlıçiftlik minibüs hattı ile ulaşım kesintisiz devam ediyor.

Tokat Evlilik – Konaklama ve Eğitim

Konaklama:
Tokat merkezde toplam 1260 yatak kapasiteli yurt bulunmaktadır Tokat Evlilik Sitesi üzerinden bu civardaki en yakın kişileri görebilir ve tanışabilirsiniz. 452 erkek ve 808 kız öğrenci barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Ayrıca Zile öğrenci yurdunda 144 kız ve 90 erkek olmak üzere toplam 234 yatak bulunmaktadır. Niksar 144 erkek 60 kız yatak kapasitesine, Erbaa 96 kız yatak kapasitesine, Turhal 90 erkek 100 kız yatak kapasitesine sahiptir.

Ayrıca stydent’in tercih edebileceği çok sayıda özel yurt ve apartlar bulunmaktadır.

Hazırlık, Okul:
Yabancı Diller Yüksekokulu 2002 yılında Taşlıçiftlik Yerleşkesinde kurulmuş ve eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 6 derslik, 14 öğretim görevlisi, 1 Yüksekokul sekreteri, 3 idari hizmetler personeli bulunmaktadır.

Kütüphane:
Üniversite Kütüphanesi, Cumhuriyet Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’ne bağlı olarak 1984 yılında kurulmuştur. 1993 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’ne dönüştürüldü. Merkez Kütüphanede 21.838 kitap bulunmaktadır. Süreli yayın sayısı 82’dir. Ayrıca ilçe ve Merkez kütüphanelerinde kitap sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Zile Meslek Yüksekokulundaki ilçe kütüphanesinin yanı sıra Niksar, Reşadiye, Erbaa ve Turhal Meslek Yüksekokulları bünyesinde 4 yeni kütüphane hizmete açılmış ve kaynaklar aktarılmıştır.