Skip to main content

Tekirdağ Evlilik Sitesi – Gastronomi

Bu yolculuktan sonra keyifli bir öğle yemeği molası verebilirsiniz. Tekirdağ’da farklı lezzetlerin Tekirdağ Evlilik Sitesi üyesi olan sizi beklediğinden emin olabilirsiniz. Tekirdağ köftesi ve satır eti kırmızı et sevenler için mutlaka görülmesi gerekenler arasında. Yemekten sonra tatlı keyfi yapmak isterseniz peynir helvasını veya Hayrabolu tatlısını tercih edebilirsiniz.

Yemekten sonra size iki seçenek sunuyoruz: Şarköy’de deniz keyfi ya da Tekirdağ’a dönüş. Denizi tercih ediyorsanız Şarköy plajları sizleri bekliyor.

Şehre dönerseniz Marmara Denizi’nin eşsiz manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız. Tekirdağ merkezine geldiğinizde ilk olarak Mimar Sinan’ın islami yapıtları şehre armağanı olan Rüstempaşa Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından, Macar Prensi II. Francis Rákóczi’nin evi olan Rakoczi Müzesi’ni görmenizi tavsiye ederiz. Usta şair Namık Kemal’in anısını korumak için açılan müze, şehirde görmeniz gereken yerlerden biridir.

Tekirdağ Evlilik Sitesi – Akşam Keyfi

Gezinizin ardından günün Tekirdağ Evlilik Sitesi eşinizle yorgunluğunu atma zamanı. Tekirdağ’ın meşhur yemekleriyle dolu bir sofra rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Kandilli köfte, damat paçası, çeneçarpan çorbası, sini köfte tercih edebileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları. Tekirdağ köftesi ve satır etinin akşam yemeğinde sizlere sunulacak ilk öneriler olacağını unutmayın.

Tekirdağ Evlilik Sitesi – Gece Hayatı

Günü erken bitirmek istemiyorsanız Tekirdağ Evlilik Sitesi sayesinde bulduğunuz eşiniz ile Tekirdağ’da çok keyifli mekanların olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz şehir içinde bir mekan tercih edebilir ya da hava şartlarına bağlı olarak şehre yakın bir beach club’da akşamı sonlandırabilirsiniz.

Eski Yunan adıyla Bisanthi olarak da anılan ekirdağ, İstanbul‘un 135 km batısında, Marmara Denizi’nin kuzey kıyısında şirin bir küçük şehirdir. Trakya kökenleri ile tanınan şehir, Türkiye halkı için büyük bir tarihi öneme sahiptir. Tekirdağ, diğer Türk illeri Edirne ve Kırklareli ile birlikte Avrupa Türkiye olarak da bilinen Doğu Trakya’nın bir parçasıdır. Trakya’nın tarihi bölgesi, Bizans ve Osmanlı krallıklarının altın çağında önemli bir rol oynamıştır.

Bugün Tekirdağ, Tekirdağ ilinin başkenti ve önemli bir ticaret limanıdır. Aynı zamanda neşeli ayçiçeği tarlaları, kumlu plajları ve üzüm bağları için ideal bir ortam olarak hizmet veren verimli bir tarımsal hinterland ile tanınır. Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Rakoczy Müzesi gibi çeşitli müzeleriyle Tekirdağ kenti, turistlerine sunacak çok sayıda tarih, sanat ve kültüre sahiptir.

Şarap tadımı ile ünlü Şarköy ve Mürefte tatil merkezleri, Tekirdağ ilinin altmış kilometre batısında bulunuyor. Bu bölge, her yıl düzenlenen geleneksel şarap festivaline ev sahipliği yaptığı zaman, tatmak için mükemmel bir yerdir.