Skip to main content

Kırşehir Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Kırşehir, Türkiye’nin en önemli tarihi ve tarım merkezlerinden biridir. Bugün Kırşehir evlilik sitesi sayesinde eş bulabileceğiniz şehir, zengin tarihi birikimi ve şehrin dört bir yanındaki görkemli yapıları ile Türkiye’nin kültür başkenti olmuştur. Kırşehir’in ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma ve hayvancılığa dayalıdır. Bu nedenle gelişme potansiyeli en yüksek sanayi sektörleri tarıma dayalı sektörlerdir. Süt ve hayvancılığın bolluğu Kırşehir’de süt ve süt ürünleri ile et sektörünü ön plana çıkarıyor. Kırşehir bugün 240.000’den fazla nüfusa ulaşmış ve Türkiye’nin önemli bir turizm destinasyonu olmaya başlamıştır.

Kırşehir Evlilik Sitesi – Ekonomi

Kaman, 35.000 nüfuslu Kırşehir ilinin en büyük ilçesidir. Tarımsal faaliyetler ilçelerin ekonomisinde önemli rol oynamaktadır. Kırşehir’in ilçeleri Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur’dur. Bu rehberde Kırşehir’in tüm ilçelerine ait detaylı bilgileri bulacaksınız. Sizin de ciddi bir ilişki bulabileceğiniz Kırşehir evlilik sitesi olan Kırşehir’in tarihi Hititler dönemi ile anılmaya başlar. Ancak vilayetin o dönemdeki adının ne olduğu henüz bilinmiyor. Kırşehir ve çevresinde yapılan araştırmalar, ilin tarihinin Eski Tunç Çağı’na (MÖ 3000-2000) kadar uzandığını göstermektedir. Daha sonra bölgede Hititler, Frigler, Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar hakim oldu. Komşu illeri Ankara, Kırıkkale ve Yozgat‘tır.
Yüzyıllardır Anadolu’nun ticari ve ekonomik hayatında önemli rol oynayan Ahi cemaati, 13. yüzyılda Kırşehir’de kurulmuştur. Bir esnaf teşkilatı olan Ahilik’in temeli dürüstlük, karşılıklı yardımlaşma ve saygıya dayanmaktadır.

Kırşehir Evlilik Sitesi – Diğer Detaylar

Kırşehir’de satılık emlak veya Kırşehir’de kiralık emlak arıyorsanız doğru sayfadasınız. Kırşehir’de Ağustos 2020 sonu itibarıyla satılık konut fiyatları geçen yıl% 17,58 arttı. Ortalama satılık konut büyüklüğü 150 metrekaredir. Yıllık ortalamalara bakıldığında 2020 Ağustos sonu itibarıyla Kırşehir’de konut olarak en çok değer kazanan ilçeler sırasıyla Kaman, Çiçekdağı ve Mucur oldu. Ayrıca Kırşehir evlilik sitesi tarihi yerlerine güzel bir örnek olan Kesikköprü Kervansarayı, Kırşehir’de gezilecek yerler için bir alternatif olabilir. Kentin en bilinen mimari yapılarından biridir. 800 yıllık geçmişiyle dikkat çeken kervansaraylara ulaşım oldukça kolay. Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Kültür Varlıklarını Koruma Programı ile Japonya’nın öncülüğünde Kırşehir’in Kaman ilçesinde 2009 yılında kurulmuştur. Kırşehir’in tarihine ışık tutan Mucur Yeraltı Şehri, Kırşehir seyahatinizde mutlaka görülmesi gereken bölgelerden biridir. Roma döneminde savaşlar sırasında halkın sığınağı olarak kullanılan bu yeraltı şehri, büyüleyici havasıyla görülmeye değer muazzam bir gezi noktasıdır. Cacabey Medresesi ve Camii, Kırşehir’in bir diğer önemli simgesi. Kırşehir şehir merkezinde bulunan medrese Selçuklu döneminde Kılıçaslanoğlu Keyhüsrev zamanında Kırşehir valisi Cacaoğlu Emir Nurettin tarafından 1272 yılında rasathane medresesi olarak yaptırılmıştır. Eser daha sonra camiye çevrildi.