Skip to main content

Giresun Evlilik Sitesi – Şehir Nasıldır?

Öncelikle size Giresun evlilik sitesi olarak şehir hakkında genel bilgi vereceğiz. Otoyol, iyi bakılan bir devlet otoyoludur, bu nedenle sürücünüz hoş bir sürüş vaat ediyor. Ancak kruvaziyer ile seyahat ediyorsanız Giresun Limanı’nda yararlanabileceğiniz beş iskele vardır. Bilginiz için, Japon şehri Saga, Giresun’u kiraz üretimi konusunda ikiz şehir ilan etti ve kiraz vilayetine harika bir ziyaret dilek. Seyyit Vakkaş Türbesi Kapu Mahallesi’nde 19. yüzyıldan kalma kalıntılar. Fatih Sultan Mehmet döneminde büyük hizmetler gösteren ve bir çatışmada şehit olan mülki amiri Seyyit Vakks’e aittir. 15. yüzyılda yaşamış olmasına rağmen türbesi 19. yüzyılda yapılmıştır. İslami evlilik için uygun bir şehirdir.

Kalenin güney doğusunda bulunan ve Zeytinlik Mahallesi olarak bilinen geleneksel Giresun Evleri Mahallesi, tarihi Giresun evlerinden oluşmaktadır. Koruma altındalar ve ziyaretçiler için bir tatil yeri. Eski evlere ilgi duyanların gezip görebileceği ilginç bir semttir.

Gezilecek Yerler – Giresun Evlilik Sitesi

Bizim Giresun Evlilik Sitesi olarak gezmenizi önerdiğimiz bazı yerleri sıraladık. Tıpkı Ankara‘da olduğu gibi kaplıcalar Giresun doğal maden suları ile ünlüdür. İnişdibi Maden Suyu, Çaldağ Maden Suyu; Batlama Nehri üzerindedir. Şişelenerek pazarlanan bu maden suları böbrek hastalığına iyi gelir ve sindirimi kolaylaştırır. Pınarlar Maden Suyu, Şebinkarahisar yolu üzerinde Kulakkaya yol kavşağındadır. Ören Yeri Yaklaşık 4 km. Olan Aksu Çayı girişinde binlerce kişi eğlence ve dinlenme amacıyla bir araya geliyor. Giresun şehir merkezinden uzakta ve Giresun – Trabzon sahil yolu üzerindedir. Yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Yedinci Mayıs geleneği, 20-23 Mayıs tarihleri ​​arasında her yıl düzenlenen “AKSU FESTİVALLERİ” ile halen canlandırılmaya çalışılmaktadır.

Giresun Evlilik Sitesi – Alucra ve Tirebolu İlçeleri

Alucra, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde, Giresun iline 130 km uzaklıkta, Giresun ilinin bir ilçesidir. Alucra, Kelkit Nehri’nin yukarı kesimlerinde, Giresun dağlarının yüksek kesimlerinde iç kesimlerde bir ilçedir. İlgi çekici yerler: Kent merkezindeki bir kilise olan Kamışlı Kilise, Gelinkaya (Gelin Kayası – korkunç bir yerel efsanenin yeri), İkizler Tepesi – Pirilli köyü yakınlarındaki iki tepe.

Tirebolu, Giresun Evlilik Sitesi ‘nin bulunduğu Giresun iline bağlı bir kasaba ve ilçedir. Buradaki sahil çekicidir ve şehrin arkasındaki tünellerden geçen Karadeniz sahil yolundan fazla zarar görmemesi nedeniyle nadirdir, bu nedenle kalesi, Osmanlı İmparatorluğu dönemi evleri dahil diğer antik yapıları ve plajları ile Tirebolu, Bu kıyıda ziyaretçiler için cazibe merkezlerine sahip bir kasaba. En yakın havaalanı Trabzon 80 km uzaklıktadır. Diğer ilgi çekici yerler şunlardır: Hac dağındaki bir Rum Ortodoks manastırının kalıntıları.