Skip to main content

Bingöl Evlilik Sitesi – Görülecek Mekanlar

Bu tesis, Doğu Anadolu’da Karlıova karayolu üzerinde yer almaktadır. Bu tesisin kaplıcalarında heyecan verici su sporlarının keyfini çıkarabilir ve harika bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise Bingöl evlilik sitesi sayesinde bulduğunuz eş adayınızla kaplıcalara gidebilirsiniz. Kaplıcaların suyu 47 derece santigrat sıcaklıkta, pH değeri 6,1 ve tamamen hijyeniktir. Kaplıcanın faydalı etkisi, suyunun romatizma, kardiyovasküler, jinekolojik rahatsızlıklar, solunum yollarındaki problemler ve istenmeyen psikolojik ve bedensel yorgunluk gibi anormal fizyolojik durumların tedavisinde yardımcı olmasıdır. Bingöl, doğanın harika derinliklerini keşfetme konusunda son derece ilgili ve tutkulu olanlar için birçok avlanma alanı sunuyor. Eylül ve Ekim aylarının ilk aylarında keklik, tavşan, çulluk, tilki, çilli keklik ve bıldırcın avına çıkmak gerçekten eğlencelidir. Aralık’tan Ocak’a kadar olan aylar, Ankara Murat, Göynük, Gülbahar, Gayt ve Capackur Derelerinde balık tutmak için mükemmel ve uygundur.

Bingöl Evlilik Sitesi – İlklim ve Mutfağı

Bingöl’ün rakımı çok yüksektir. Tabi ki biz de Bingöl evlilik sitesi olarak bunun şehrin iklimi üzerinde etkili olduğunu düşünüyoruz. Kışın soğuk günlerin sayısı yüksektir ve sıcaklıklar genellikle sıfırın altındadır. İlkbahar ve yaz dönemleri daha sıcaktır ve seyahat ve gezi için uygundur. Yerel mutfak, çok çeşitli et ve hamur işleri ile donatılmıştır. Doğunun otantik lezzetlerini bu mutfakta bulabilirsiniz. Özellikle gömme (gömme) en meşhur lezzetlerden biridir. Keledoş, mastuva, löl, sorine, kalbur hurması ve kuru dolma otantik tatlardır.

Bingöl Evlilik Sitesi – İlgi Çekici Yerler

Son olarak Bingöl evlilik sitesi olarak sizlere şehirde ilginizi çekebilecek bazı yerleri derledik.

Yüzen Adalar: Solhan ilçesinde köylüler tarafından keşfedilen Yüzen Adalar son zamanlarda popüler hale geldi. Krater Gölü’ndeki yüzen adalar, çeşitli boyutlarda hareketli yapılara sahiptir. Ayrıca adalarda balık tutabilirsiniz.

  • Kiğı Çiçektepe Köyü Mağarası: Eski uygarlıklardan kalan mağara, Kiğı köyünde bulunmaktadır.
  • Zağ Mağarası: Murat Çayı kıyısında bulunan mağara 26 odadan oluşmaktadır.
  • Kalkanlı köyü mağaraları
  • Kübik mağara
  • Sentarius Kalesi: Murat Nehri üzerinde, Bingöl şehir merkezine yakın, Urartu döneminden kalma tarihi bir yapı.
  • Kiğı Kalesi: Çiğ semtinde bulunan kale birçok farklı medeniyet tarafından kullanılmıştır. Kale, Arap saldırılarını kesmek için inşa edilmiş ve Roma döneminde bir gözlem merkezi olarak hizmet vermiştir.

Her yıl Ağustos ve Eylül aylarında at yarışları yapılmaktadır. Geçmişten günümüze kadar uzanan spor tarihçesi. Ayrıca Mayıs ayında Hıdırellez Şenlikleri coşkuyla kutlanır.