Skip to main content

Bilecik Evlilik Sitesi – Neler Yapılır?

En son Bilecik evlilik sitesi olarak size Bilecik arkadaşlık sitesinden bahsederken bir kaplıcadan bahsetmiştik. Bu kaplıcanın suyu banyo ve içme olarak kullanılmaktadır. Suyun cilt hastalıklarına, mide rahatsızlıklarına, romatizmal hastalıklara, nöritlere, poli nöritlere ve jinekolojik hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Yaylalar Kömürsu Yaylası Bozüyük ilçe merkezine 28 km uzaklıkta olup köknar ağaçları, karaçam, kayın ağaçları, ardıç ağaçları ve kavak ağaçları ile kaplıdır. Yayla, yaz sezonunda yeşil çayırlar ve çeşitli çiçeklerle kaplıdır. Yayla, kış turizmi için de önemli bir yerdir. Sofular Yaylası Bozüyük ilçe merkezine 25 km uzaklıkta olup çam ve köknar ağaçlarıyla kaplıdır. Yaylanın yüksekliği yaklaşık 1600 metredir. Yayla, Yayla turizmi açısından önemlidir.

Bilecik Evlilik Sitesi – Tarihi Mekanlar

Sizlere Bilecik evlilik sitesi olarak bazı tarihi mekanlardan bahsedeceğiz. Kamçı Yaylası, Pazaryeri ilçesine bağlı Bozcaarmut köyü mevkiinde yer alır ve çam ormanları ile önemlidir. Bu yayla kamp ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır. Antik Kentler Küçükelmalı Küçük Göl Environ, Pazaryeri ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Küçükelmalı köyü sınırları içerisinde yer alan bir mesire alanıdır. Bölge çam ormanları ile kaplıdır ve dinlenme yeridir. Bozcaarmut Küçük Göl Environ, ilçeye 15 km uzaklıkta bulunan Bozcaarmut Köyü yakınlarında bulunan bir mesire alanıdır. Bölge köknar ve çam ormanları ile kaplıdır. Kınık Şelalesi, Kınık köyü Alamandere mevkiinden çıkıyor ve ilginç bir görüntü sergiliyor. Yaklaşık 25 km. şehir merkezinden uzakta.

Bilecik’in Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Ve bitirmek gerekirse size Bilecik evlilik sitesi olarak bazı bilgiler verelim. Bilecik bir geçiş yolu olduğu için iklimi bir yandan Marmara ve Karadeniz’den, diğer yandan İç Anadolu ikliminden etkilenir. Bu nedenle yılın 12 ayı değişken bir sıcaklık seviyesine sahiptir. Sakarya Nehri çevresinde mikro iklim özellikleri dikkat çekicidir. Bu nedenle şehir flora yönünden oldukça zengin ve doğal bir güzelliğe sahiptir. İlkbahar ve sonbahar özellikle şehri gezmek için idealdir.

Bilecik mutfağı, lezzetlerle harmanlanmış zengin menülerden oluşmaktadır. Ünlü lezzetler keşkek ve ovmaç çorbasıdır. Tavuk mantı, mercimek mantı, bükme, hodalak, büzme, zırz gibi farklı çeşitlerle de karşılaşıyoruz. Hoşmerim, ceviz bükme, kıtırcı helva gibi doğal tatlılar. ve karacaoğlu helvası da sofralara getiriliyor.