Skip to main content

Sakarya Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Marmara Bölgesi’nin önemli bir turizm merkezi konumu olan Sakarya evlilik sitesi kenti, ilk olarak Frigya Çağı’na yerleşmeye başlamış ve Bithynia, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar ile birbiri ardına devam etmiştir.

Sakarya, Karadeniz Bölgesine giden deniz kıyısı ve sahili, göller, vadiler, kanyonlar, ormanlar, kaplıcalar, içilebilir kaynak suları ve kenti bölgede özel bir lokasyon haline getiren diğer birçok doğal kaynak gibi doğal kaynaklar açısından oldukça zengindir. Sakarya biraz Isparta iline benzer.

Harmantepe Kalesi, Adapazarı Harmantepe Köyü’nün yukarı kesiminde küçük bir tepenin bir hektarlık alanı üzerinde yer almaktadır. Adliye Köyü’nün 1,5 km güneyinde yer alan Adliye Kalesi, muhtemelen sınır koruma kalesi olarak inşa edildiği tahmin edilen Adapazarı’na bağlıydı.

Tarihi: Sakarya Evlilik Sitesi

Sizlere Sakarya Evlilik Sitesi olarak tanıtabileceğimiz diğer yerlerse şöyle. Orhan Camii şehir merkezinde Osmanlı döneminden kalıntılar ve Taraklı’da 15. yüzyıl Osmanlı dönemi yaratımı İslami Yunus Paşa Camii. Elvan Bey Hayırseverlik binası, 1450 yılında bir hayır kurumu olarak inşa edilmiş ve bugün hala tüm mülklerini korumaktadır. Adını bahçede üç kubbeli binadan alan Elvan Bey’in türbesi bulunmaktadır. Bina şu anda kütüphane olarak kullanılıyor. Jüstinianus Köprüsü’nün (Beşköprü) yapım süreci MS 553’te başlamış ve MS 561’de Bizans İmparatoru Jüstinianus tarafından Sakarya nehri üzerine inşa edilen köprü, nehrin değişmesi sonucu yatağını açarak son bulmuştur.

Ali Fuat Paşa Köprüsü, 1495 yılında Sultan 2.Bayazıt tarafından yaptırılarak Geyve ilçe merkezini Sakarya köprüsü olarak da bilinen Ali Fuat Paşa kasabasına bağlar.

Sakarya Evlilik Sitesi – Gezmelik Yerler

Poyrazlar Gölü çevresi ile şehir turizminde ve ormanlık tatil yerlerinde önemli bir yerdir. Akgöl Gölü, Sakarya Evlilik Sitesi dostunuzla görebileceğiniz Karadeniz’in biraz iç Karasu tatil merkezi. Her iki yerin de güzel manzaraları var. Karasu ve Kocaali ilçelerinin kıyı kesimleri, kentlerin turizm faaliyetlerine önemli katkı ve canlılık sağlamakta ve kentin önemli bir doğal güzellikleri olarak bilinmektedir.

Sakarya’nın tektonik oluşumlarıyla kurulan Sapanca Gölü ve çevresi, şehir merkezi başta olmak üzere İstanbul ve bölge illerinin özellikle hafta sonu ihtiyaçlarını, rekreasyon ve tatil amaçlarını işgal eden bir merkezdir, çünkü çok ilginç doğal güzellikleri ve yerleşim kolaylığını yoğun bir şekilde muhafaza etmektedir. yerleşim yerleri. Sapanca Gölü’nün yükseklerindeki Arifiye ormanında güzel kamp ve piknik yerleri mevcuttur. Ulusal ve uluslararası sörf, yelken ve kürek yarışmalarının düzenlendiği Sapanca gölü, bu tür organizasyonlarla çok sayıda sportif ziyaretçiyi cezbetmektedir.