Skip to main content

Mardin Evlilik Sitesi – Şehir Hakkında

Mardin, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bu şehirde Mardin evlilik sitesi aracılığıyla evlenilecek birisini bulabilirsiniz. Mardin, 800.000’i aşkın nüfusu ile son yıllarda Türkiye’nin en önemli turizm ve tarım destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Yüzyıllar öncesine dayanan taş işleme sanatının ustaları, bu şehri yüksek bir tepenin güneye bakan kısmına inşa ettiler ve Mezopotamya’ya her zaman yukarıdan bakan bir antik kent inşa ettiler. Birçok tarihi destinasyonu ile Mardin, her yıl dünyanın her yerinden yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve 2350 yıllık köklü geçmişiyle geçmişin tüm izlerini barındıran Mardin; Sümerler ve Akadlar gibi birçok antik topluluğa ev sahipliği yapmıştır. Medeniyetlerin buluşma noktası olan şehrin adı hakkında birçok farklı söylenti var. En kapsamlı Mardin şehir rehberine şimdi göz atın.

Gezilecek Yerler – Mardin Evlilik sitesi

Bu rehberdeki “Mardin’de gezilecek en iyi yerler” veya “Mardin’de yapılacak ve görülecek en iyi 10 şey” e göz atın. Gideceğiniz yeri  Mardin evlilik sitesi kılavuzumuzu inceleyerek seçin, rehbere tıklayın ve şimdi Mardin’i derinlemesine keşfetmeye başlayın. Özellikle Midyat, tarihi destinasyon açısından Mardin’in en renkli ilçesidir. Mardin, tarihi ve mimari turizme yaptığı katkılar açısından Konya gibi Türkiye’nin önemli şehirlerinden biridir. Mardin Ovası’nı tepeden gören şehir manzarası ve şehrin simgelerinden Mardin Kalesi’nin eteklerinde uzanan silueti ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Mardin’in Evlilik Sitesi – Görülecek Yerler

Mardin Kalesi, şehrin önemli bir sembolüdür. Size Mardin evlilik sitesi olarak önerebileceğimiz diğer yer ise pek çok şairden ilham alan Mardin Kalesi, şehrin en güzel manzarasına sahiptir. Seyahatinizi bir rehber eşliğinde yapmanızı tavsiye ederiz. Zinciriye Medresesi, şehrin bir diğer önemli tarihi destinasyonudur. Artuklu Sultan Melik Necmettin İsa bin Muzaffer Davud bin El Melik Salih tarafından 1385 yılında yaptırılan medrese, Sultan İsa Medresesi olarak da bilinir. Mardin’in tarihi ve mimari yapılarını yansıtan estetik detaylarıyla görenleri büyüleyen bir yapıdır.

Mardin’in doğal güzelliklerinden biri Gürs Vadisi’dir. Vadi, Kızıltepe ilçesine 7 kilometre uzaklıkta olup şelalesi ve görülmeye değer birçok doğal güzelliği ile tam bir kaçış noktası haline gelmiştir. Öte yandan Mardin’de Turabdin Yaylası, Sakıp Sabancı Müzesi, Kent Müzesi ve Midyat Eski Kent’i ziyaret edebilirsiniz.