Skip to main content

Aydın Evlilik Sitesi – Genel Bilgi

Öncelikle siz Aydın Evlilik Sitesi üzerinden evlenecek bir eş bulmaya çalışan üyelerimize Aydın hakkında genel bir bilgi vermek isteriz. Çeşitli tiplerde yoğun bir ulaşım ağının kavşak noktasında, altı şeritli bir otoyol, Aydın’ı Türkiye’nin ikinci limanı olan İzmir’e bir saatten daha kısa bir sürede ve daha da kısa sürede, iki yol üzerinde bulunan uluslararası Adnan Menderes Havalimanı’na bağlar iki şehir. Aydın’ın birkaç kilometre güneydoğusunda daha küçük bir havaalanı olan Aydın Havalimanı yer almaktadır. Aydın bölgesi, 19. yüzyılda demiryollarının Türkiye’ye girmesine de öncülük etmiştir ve halen en yoğun demiryolu ağına sahiptir. Aydın ili aynı zamanda uluslararası üne sahip birçok tarihi mekanın ve turizm merkezlerinin yoğunlaştığı yerdir.

Günümüzde Şehir – Aydın Evlilik Sitesi

Son on yıllar, Aydın’ın tarım ürünleri için bir merkez olarak geleneksel rolünün ötesine geçtiğini ve giderek hizmetlere dayalı çeşitlendirilmiş bir ekonomi geliştirdiğini gördü. Bu süreçteki olaylardan biri, 1950’lerde Türkiye başbakanı Efeler’in sevdiği oğlu Aydın Adnan Menderes’in adını taşıyan Adnan Menderes Üniversitesi’nin 1992’de açılmasıydı. Ekonominin hızı, deniz kıyısına sadece bir saatlik mesafede bulunan şehrin konumuna göre belirlenir. Aydın’ın pek çok sakininin tipik olarak Kuşadası, Güzelçamlı ve Didim gibi turizm merkezlerinde veya çevresinde yazlıkları ve yatırımları vardır.

Ama yine de Aydın evlilik sitesi sayesinde eş edinebileceğiniz şehrin sakin bir pazar kasabası hissi var ve hem Türkiye pazarında hem de yurtdışında bir dizi tarımsal ürün, özellikle incir üretimindeki hakimiyeti, hala Aydın İlini tanımlıyor ve bu ticaretin çoğu yönetiliyor. ve bizzat Aydın’dan idare edildi.

Aydın şehir merkezi, nispeten küçük ama büyümeye devam ediyor, ortası palmiye ağaçlarıyla çevrili dükkanlar ve kafeler ve portakal ağaçlarıyla dolu dar ara sokaklar labirenti üzerinde. İnsanlar daha aile odaklı, bu yüzden gençler için çok az gece hayatı veya kültürel olanaklar var, ancak muhtemelen şimdi bir üniversiteleri var, bu değişecek. Camiler, liseler, dershaneler (öğrencileri üniversite giriş sınavlarına tıkıştıran özel kurslar) ve diğer kamu binaları vardır. Tüm Türk şehirleri gibi Aydın da, orta sınıfların daha akıllı apartman daireleri ya da biraz şehir dışında evler için şehirdeki dairelerini terk etmesiyle yayılıyor.

Aydın Evlilik Sitesi – Ulaşım

Bu güzel şehrin ulaşımından da siz Aydın evlilik sitesi dostlarımıza bahsetmek istiyoruz. Altı şeritli İzmir-Aydın otoyolunun inşası, Aydın’dan Türkiye’nin ikinci liman kenti olan İzmir’e olan yolculuğu bir saatten az, uluslararası Adnan Menderes Havalimanı‘na olan yolculuğu ise daha da kısalttı.